Piszemy listy do Świętego Mikołaja - zima 2017/2018

To już trzecia edycja naszej akcji!

Akcja skierowana jest do wszystkich, ale szczególnie dla najmłodszych. Tych, którzy dopiero zaczynają szkolną przygodę... Najmłodsi z klas 1, 2, 3, ale także przedszkolaki mają okazję spotkać się z nami i posłuchać opowieści o Świętym Mikołaju! Tak, tym Świętym Mikołaju, który mieszka w Laponii. Pokazujemy zdjęcia i filmy z naszych podróży. Jest okazja do dokładnego poznania miejsca, które Święty Mikołaj wybrał na swoją siedzibę. Na takich spotkaniach proponujemy, żeby najmłodsi nasi słuchacze napisali listy do Świętego Mikołaja, które my zawozimy i przekazujemy osobiście w Wiosce Świętego Mikołaja. Tym razem również tak będzie. Listy zostaną dostarczone do Laponii przez nas podczas naszej zimowej wyprawy Trails to Nordkapp 2018. Całą trasę listów do Świętego Mikołaja możecie śledzić czytając naszą relację z wyprawy. Zaczynamy naszą podróż na północ już 26 stycznia 2018! 

Jak wygląda nasze "Pisanie listów do Świętego Mikołaja" w tym roku?

31.10.2017 spotykamy się z młodzieżą z Koła Polarnego numer 5 w B

rzeźnie Szlacheckim. Na spotkaniu wspominamy po raz pierwszy w tym roku o zbliżającej się akcji "Piszemy listy do Świętego Mikołaja".

Pani Lucyna, opiekunka Koła przekazuje nam informację, że młodzież postanawia zrobić z tego akcję w szkole! Piszą wszyscy chętni, a przy okazji jest organizowana zbiórka na karmę dla zwierząt!

Po dwóch tygodniach czas na kolejne spotkania. Jest ich całkiem sporo!

2017.11.15 - spotykamy się z młodzieżą w Szkole Podstawowej w Głodowie. Jest to spotkanie informacyjne o działalności naszego Stowarzyszenia, ale również na tym spotkaniu zachęcamy do pisania listów do Świętego Mikołaja.

Po spotkaniu w Głodowie jedziemy do Wysina. Młodzież już na nas czeka!

Spotykamy się z Kołem Polarnym numer 6 w Wysinie. Wysińskie Lemingi piszą listy do Świętego Mikołaja!

2017.11.20 - odbywa się pierwsze spotkanie w Kościerzynie z dziećmi z zaprzyjaźnionego Przedszkola Nr 7 pod hasłem "Piszemy listy do Świętego Mikołaja". Opowiadamy o Świętym Mikołaju, pokazujemy zdjęcia i filmy... 

Po spotkaniu w Kościerzynie przejeżdżamy do Garczyna. Spotykamy się z Przedszkolem i najmłodszymi uczniami w Zespole Oświatowym w Garczynie. Spotkanie odbywa się oczywiście pod hasłem "Piszemy listy do Świętego Mikołaja". Odwiedzając szkołę w Garczynie nie mogło zabraknąć spotkania z Polarnymi Strusiami, czyli z Kołem Polarnym numer 2!

2017.11.23 - drugie spotkanie w zaprzyjaźnionym Przedszkolu "Tęczowa Trójeczka" w Kościerzynie pod hasłem "Piszemy listy do Świętego Mikołaja". Odbieramy listy napisane przez przedszkolaków, które osobiście zawieziemy do Świętego Mikołaja...

2017.11.30 - jedziemy do Studzienic. Najpierw odbywa się spotkanie w przedszkolu, później z klasami 1-3, a potem z Kołem Polarnym Wanożnik. Oczywiście najmłodsi piszą listy do Świętego Mikołaja.

2017.12.04 - kolejne spotkanie, tym razem w Rekowie. W tej szkole działa Koło Polarne numer 7. Opowiadamy o Laponii, Świętym Mikołaju, pokazujemy filmy i zdjęcia, a uczniowie piszą listy do Świętego Mikołaja"...

2017.12.06 - 100 lat temu Finlandia uzyskała niepodległość. Tego dnia organizujemy spotkanie w Borowym Młynie. Spotkanie rekordowe! Najpierw odbywa się spotkanie z młodzieżą z klas 4-5, na którym przybliżamy tematykę związaną z Laponią, Świętym Mikołajem i działalnością Koła Polarnego. Następnie czas na spotkanie z najmłodszymi, najpierw z przedszkolem i później klasami 1-3. Spotkania są związane z historią Świętego Mikołaja, zbliżającymi się Świętami. Uczniowie oczywiście piszą listy do Świętego Mikołaja". Dzień kończymy spotkaniem z Kołem Polarnym numer 1 Śnieżna Gwiazda. 

Dwa dni później...

2017.12.08 odbywa się jeszcze jedno spotkanie. Tym razem w Czersku, w zaprzyjaźnionej Szkole Podstawowej nr 2. Ponownie "Piszemy listy do Świętego Mikołaja", tym razem z klasami 1, 2, 3... Jest okazja do opowieści o Laponii, Świętym Mikołaju, prezentacji zdjęć i filmów…

Po wszystkich spotkaniach w szkołach i przedszkolach mamy do przekazania całkiem sporą ilość listów. Wszystkie zabierzemy ze sobą na naszą wyprawę Trails to Nordkapp 2018. Każdy, kolejny dzień wyprawy będzie nas przybliżał do spotkania i przekazania listów Świętemu Mikołajowi. Będziecie mogli śledzić naszą podróż na Północ odwiedzając stronę www.mageroya.pl (zakładka Trails to Nordkapp 2018).

 

Poniżej lista szkół i przedszkoli, których najmłodsi piszą, bądź już napisali listy do Świętego Mikołaja. Listy z tych szkół i przedszkoli zostaną zawiezione do Świętego Mikołaja przez nas osobiście:

 

Borowy Młyn - Zespół Szkół w Borowym Młynie z Kołem Polarnym numer 1 – Śnieżna Gwiazda

Garczyn - Zespół Oświatowy w Garczynie z Kołem Polarnym numer 2 – Polarne Strusie

Studzienice - Szkoła Podstawowa im. Ks. Antoniego Peplińskiego z Kołem Polarnym numer 3 – Wanożnik

Brzeźno Szlacheckie - Zespół Szkół im. Jana III Sobieskiego z Kołem Polarnym numer 5 - Miłośnicy Polarnicy

Wysin - Szkoła Podstawowa im. Ks. Józefa Sobisza z Kołem Polarnym numer 6 - Wysińskie Lemingi

Rekowo - Szkoła Podstawowa w Rekowie z Kołem Polarnym numer 7

Głodowo - Szkoła Podstawowa w Głodowie z Kołem Polarnym numer 8 – Białe Misie

Kościerzyna - Przedszkole Samorządowe nr 7

Kościerzyna - Przedszkole – Tęczowa Trójeczka

Czersk - Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Pawła II